Powered by Smartsupp
Menu

Damian Wilpert - Wystąpienia publiczne, Prowadzenie imprez, konferansjer

 
 

Balans, równowaga życiowa

Świat biegnie szybko, każdy z nas ma taką samą dobę, natomiast od nas zależy jak wykorzystujemy nasz czas.
 

Czytając mój artykuł zatrzymaj się na chwilę i przeanalizuj swój dzień, tydzień i miesiąc, w co wkładasz energię, jakie czynności i działania biorą twój cenny czas, często intensywność dnia powoduje zachwianie pomiędzy relacjami rodzinnymi i obowiązkami zawodowymi.
 

Istotne jest aby efektywnie zarządzać sobą w czasie i wkładać energie, to co jest ważne dla nas i innych.
 

Jak zaczynałem swoją pracę trenera, to duży czas był poświęcony rozwojowi, na czym cierpiała rodzina, przyjaźń, rozrywka i sport, natomiast kiedy klapki z oczu zostały odsłonięte, to ujrzałem, że w pracy wszystko
super, natomiast pozostałe ważne dla mnie sprawy zostały zachwiane.

Czasu cofnąć się nie da, natomiast błędy można naprawić, ważne aby spróbować to zrobić i doprowadzić
do pełnego balansu.
 

Czym dla Ciebie jest balans?

------------------------------------

Dla mnie balans to:

Rodzina
Praca, pasja
Przyjaźń
Sport
Rozrywka

Rodzina - jak jesteś ze swoją rodziną, to zacznij z nią rozmawiać. Często prowadząc sesje indywidualne uczestnik przekazuje mi informacje, że jego relacje z rodziną są kiepskie, wtedy proszę o opisanie przebiegu dnia jaką klient ma po powrocie do do domu, poniżej jeden z przykładów:
 

No wiesz, jak wracam to jem obiad, czasem jest to obiadokolacja, mam włączony telewizor, przeglądam telefon na którym mam aplikacje do kont społecznościowych, czasem odpalam laptopa, bo mam do wysłania ważny raport.

Zadaje kolejne pytanie, gdzie w tym czasie jest żona?  aaa siedzi obok mnie, albo robi coś w kuchni, lub oglądamy wspólnie telewizje,

O czym rozmawiacie z małżonką? - i nagle pojawiła się długa cisza....klient zrozumiał, że spędza czas w domu, ale jest tam tylko duchowo a komunikacja martwa, ważne jest, aby rozmawiać, żeby zapytać co dobrego się wydarzyło u twoich najbliższych, po pierwsze zbliża, daje poczucie ważności i miłości.

Praca - pasja


Pracuje w zawodzie trenera, jest to dla mnie praca, która sprawia mi ogromną radość, każdy dzień spędzony w pracy traktuje jako naukę i możliwość dalszego rozwoju, w poprzednich latach kiedy nie prowadziłem własnej działalności, natomiast pracowałem gdzie miałem nad sobą właściciela, to robiłem wszystko, aby moje działania były w pełni efektywne, pracowałem nie dla kogoś ale dla siebie, bo każdy dzień przynosił nowe doświadczenia i naukę.

"Wybierz pracę, która kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przed jeden dzień w swoim życiu" Konfucjusz".

Dla każdego balans będzie oznaczał coś innego, lecz ważne, żeby się nad tym pochylić, bo wiem z mojego doświadczenia jakże to ważne.


Damian Wilpert
Agencja Reklamowa