Menu

Damian Wilpert - Wystąpienia publiczne, Prowadzenie imprez, konferansjer

 
 

Baw się swoimi wystąpieniami

Tak jak w tytule powyżej, zacznij się bawić, a nie nakręcać, że coś może pójść nie tak, wyzbądź się przekonań, że musisz być idealny. Aby móc się bawić wystąpienieniem powiniśmy zadbać o nasze nastawienie. 

Trenuję własny entuzjazm od godzin porannych, każdy dzień rozpoczynam od wartościowej literatury, czytam ją na głos, w trakcie czytania mam możliwość pracy z głosem i co ważne, również trening entuzjazmu, ponieważ czytam literaturę z uśmiechem i pozytywnym nastawieniem, bardzo to pomaga. Tego typu pozytywny nawyk wprowadzony w życiu daje rewelacyjne efekty już po kilku dniach.

Pracując indywidualnie z uczestnikami moich spotkań, zadaje pytanie, jak wygląda twój poranek? I wtedy zauważam zaskoczenie, bo tak jak był ze mną utrzymany kontakt wzrokowy, to pytanie powoduje, że pojawia się analiza i wzrok ląduje w kierunku chmur, przeróżne są odpowiedzi, jak np. Poranna kawa, wiadomości telewizyjne lub z radia, trening fizyczny.

Jakże ważne jest to, aby dzień rozpocząć dobrze, co ma wpływ na świetnie wystąpienia.

Przeanalizuj jak wygląda twój poranek? Jakie jest twoje nastawienie? Czym karmisz swój umysł i ciało?

Entuzjazm w trakcie spotkania jest zaraźliwy, sam powinieneś być pewny co prezentujesz,
niezależnie, co to jest, jeżeli nie czujesz jakiegoś tematu, to albo się do niego porządnie przygotuj, lub go nie bierz, jak poprowadzisz wystąpienie w inspirujący sposób, to odbiorcy również nabiorą energię.

Słuchacze oczekują entuzjazmu, więc spełnij ich oczekiwania.

Aby pracować nad dodatkową energią, zwracaj  uwagę, jaką masz postawę, gdy siedzisz lub stoisz i się garbisz, to mózg otrzymuje bodziec negatywny, natomiast jeśli twoja postawa będzie wyprostowana, to sam też poczujesz dawkę energetyczną.

Najprostsze sposoby na dobry nastrój to:

Zamieniaj negatywne myśli na dobre, podejmuj działania, bądź aktywny, ciesz się swoimi sukcesami i doceniaj każdy realizowany postęp. Myśl pozytywnie nie tylko przed wystąpieniem, lecz już po przebudzeniu. Baw się, występuj z pasją. 

Damian Wilpert
Agencja Reklamowa