Powered by Smartsupp
Menu

Damian Wilpert - Wystąpienia publiczne, Prowadzenie imprez, konferansjer

 
 

​Co inni myślą o mnie? wystąpienia publiczne

W trakcie wystąpienia publicznego często zadajemy pytanie jak ocenią nas inni? 

Strach przed informacją zwrotną powoduje niepotrzebny stres! Czy można temu zaradzić? 

Oczywiście, że tak - jest na to recepta. 

W przeddzień wystąpienia stań przed lustrem w takim stroju w którym zamierzasz wystąpić, ważne jest aby samemu dobrze się czuć w tym czym chcesz się zaprezentować, wtedy pewność na starcie będzie większa.

Powiedz uczestnikom kilka słów na swój temat i jaki jest twój CEL wystąpienia, ponieważ część osób będzie wiedziała po co jest twoja prezentacja, natomiast będzie też grupa, która nie wie po co w ogóle jest twoje wystąpienie. 

Przykład: Jesteś na weselu brata i znasz gości jedynie po stronie twojej rodziny, w rodzinie bratowej znasz kilka osób, zaczynasz przemówienie „ Witam wszystkich, chciałbym opowiedzieć Wam historię Grzegorza, który dziś się żeni itd.

Poza twoimi najbliższymi nikt się nie smiał! Po czym część słuchaczy nie wiedziała o czym dokładnie mówisz, kim jesteś ? Było to spowodowane tym, że brakowało kilka słów o tobie i celu wystąpienia

Druga wersja: Witajcie, nazywam się Damian i jestem bratem Grzegorza, który dziś ma wielki dzień, przez wiele lat mieszkaliśmy razem w jednym pokoju. Opowiem Wam teraz historię, której nie znają nawet nasi najbliżsi, następnie krótka przerwa i pojawia się pełne skupienie na Twojej osobie. 

Powoli wprowadzaj słuchaczy w historię. 

Jeżeli w trakcie spotkania poczujesz, że popełniłeś jakikolwiek błąd, to nie panikuj – Wyluzuj!

1/10 jest widoczna dla twojego audytorium, chyba, że na sali będzie ekpert z wystąpień, to jest w stanie zobaczyć i usłyszeć to co jest do poprawy. Natomiast pozostałe osoby skupione są na całości, jeżeli jest dobry start twojej przemowy, to też pozostała część będzie szła w dobrym kierunku. 


Zapraszam do artykułów z wystąpień publicznych

Pewność siebie w wystąpieniach
 
Profesjonalizm w wystąpieniach publicznych
 
Jak walczyć z tremą podczas wystąpień
 
7 sposobów na znakomite wystąpienie
 
Magia wystąpień publicznych
 
Moc pauzy 
 
Twój głos to TY
 
Rola pierwszego wrażenia


Damian Wilpert
Agencja Reklamowa