Powered by Smartsupp
Menu

Damian Wilpert - Wystąpienia publiczne, Prowadzenie imprez, konferansjer

 
 

Kontakt wzrokowy

Zwracaj uwagę na utrzymanie kontaktu wzrokowego, a dlatego też, że stajemy się wiarygodni kiedy coś mówimy, czy nasz wzrok nie ucieka gdzieś na boki, czy nie patrzymy zbyt intensywnie w podłogę i sufit, zdarzają się spotkania kiedy mamy więcej niż jednego rozmówcę, w sytuacji gdy coś przekazujemy i patrzymy na jedną osobę, to odbiorca na której wzrok był ograniczony, może powiedzieć, że nas nie czuje, natomiast druga osoba, na której był częściej zatrzymywany wzrok powie jak to? Przecież był wiarygodny w tym co mówił, unikanie czyjegoś wzroku jest zwykle traktowane jako nieszczerość lub brak zainteresowania, nawet, jeśli nieświadomie opuszczasz wzrok, zostaniesz sklasyfikowany jako osoba nieśmiała lub nieuważna.


Ćwiczenie na poprawienie kontaktu wzrokowego  : 

Naklejamy taśmę i plakaty w różne miejsca pomieszczenia w którym jesteśmy, wizerunki różnych osób, uśmiechniętych, mniej uśmiechniętych  i na stojąco lub siedząco, przemawiamy do każdego tzw. Uczestnika.

Kontakt wzrokowy nie ma być latarnią morską gdzie kręcimy głową z lewej do prawej, natomiast pełna swoboda, tak aby patrzeć na każdego po dwie trzy sekundy, trening sprawia, że w trakcie spotkań będziemy robić to bardzo naturalnie i pewnie. 

Damian WilpertPoniżej artykuły  związane z tematyką wystąpień publicznych:

Wystąpienia publiczne - top 10
 
Pewność siebie w wystąpieniach
 
Profesjonalizm w wystąpieniach publicznych
 
Jak walczyć z tremą podczas wystąpień
 
7 sposobów na znakomite wystąpienie
 
Magia wystąpień publicznych
 
Moc pauzy 
 
Twój głos to TY
 
Rola pierwszego wrażenia