Powered by Smartsupp
Menu

Damian Wilpert - Wystąpienia publiczne, Prowadzenie imprez, konferansjer

 
 

Utrzymanie uwagi audytorium - grupa 2 - 30 osób

W wystąpieniach publicznych może dojść do sytuacji, gdzie odbiorcy zaczynają się nudzić, czego oczywiście nikomu nie życzę, lecz na szczęście są sposoby, aby tego uniknąć.

Zmiana tonu głosu. Pozwala zaciekawić słuchaczy, ton głosu, który jest utrzymany na jednym poziomie wprowadza w trans nudy, natomiast kiedy modulujemy nim dodaje dynamiki, zaciekawia.

Ważne jest aby głos trenować, poprzez regularne czytanie na głos, nagrywanie głosu na dyktafon aby mieć wszystko pod kontrolą, stosowanie pauz pomagają w eliminacji parajęzyka a także daje czasu do przemyśleń, nie stosować za często, wszystko ma być szyte na miarę. Mniej znaczy więcej. 

Zadawanie pytań. Po co zadawać pytania? A no po to, aby aktywizować słuchaczy do udziału w spotkaniu, pozwala zaktywizować uczestników do samodzielnego myślenia, w wystąpieniach jednokierunkowa komunikacja nie jest wskazana, bo zawsze czegoś będzie brakowało, nawet jeśli jesteśmy świetnymi mówcami, to doświadczenia i wypowiedzi słuchaczy mają olbrzymią wartość w całość spotkania, istotne jest również to, aby były to pytania otwarte, które wymagają rozbudowanych odpowiedzi. 

Praca w grupach. Pomaga w rozruszaniu uczestników, ludzie dorośli najlepiej uczą się poprzez udział w doświadczeniach, mogą to być gry w formie wystąpień, casy zespołowe dają możliwość współpracy nie tylko z trenerem, lecz również z pozostałymi uczestnikami. 

Z pozdrowieniami
Damian Wilpert
Agencja Reklamowa